خانه های مد

صدور مجوز

برای برداشتن اولین قدم شما در این مسیر باید مجوز تأسیس خانه مد(مزون) را از کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور که تنها مرجع قانونی اعطای این مجوز است، دریافت کنید.  البته این اول راه و اولین قدم است؛ پس چشم انداز فعالیت خود را بلندپروازانه ترسیم کنید. با همین مجوز می‌توانید شغلی که محل انجام آن می‌تواند منزل شخصی شما باشد را راه‌اندازی کنید.  یعنی جایی که بسیاری از صاحبان برندهای مطرح ایران و دنیا نیز از همان جا کار خود را شروع کرده‌اند.

اما برای تأسیس یک خانه مد یا همان مزون باید مجوز بگیرید. کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور تنها مرجعی است که به صورت قانونی این مجوز را در اختیار شما قرار می‌دهید.

برای گرفتن مجوز مزون شما باید به این کارگروه مراجعه کنید البته با همراه داشتن 2 قطعه عکس 3x4 جدید، اصل و کپی تمامی صفحات شناسنامه، اصل و کپی کارت ملی، اصل و کپی کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم، اصل و کپی مدرک تحصیلی و ارائه رزومه و سوابق کاری.

به محض دریافت مجوز تأسیس خانه مد شما از حمایت‌های قانونی این کارگروه شامل: امکان فعالیت در قالب فعالیتهای خانگی، امکان فعالیت در حوزه طراحی و تولید محصولات حوزه مد و لباس، امکان اخذ شناسه شیما برای آثار تولید شده، امکان دریافت گواهی مالکیت ثبت اثر، استفاده از بیمه هنرمندان، امکان حضور در رویدادهای مختلف هنری مد و لباس در سراسر کشور، امکان ثبت برند و لوگو، کمک به تجاری سازی محصولات، ایجاد ارتباط مستقیم با طراحان و تولیدکنندگان، حمایت مادی و معنوی از خانه های مد برتر و فعال و امکان حضور در دوره های اموزشی رایگان برخوردار خواهید داشت.

جالب است بدانید در شش ماهه نخست سال جاری 109 نفر به دریافت مجوز خانه مد اقدام کرده‌اند.