رویکرد تخصصی برای دریافت مجوز نمایشگاه ها و جشنواره های مد و لباس

اطلاعیه

رویکرد تخصصی  برای دریافت مجوز نمایشگاه ها و جشنواره های مد و لباس

کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، طی اطلاعیه­ای روند دریافت مجوز برای برگزاری  نمایشگاه­ها و جشنواره­های مد و لباس ایرانی ـ اسلامی را اعلام کرد.

به استناد بند (21) ماده (2) قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مصوب 12/12/1365 مجلس شورای اسلامی، این کارگروه در رویکردی تخصصی اعلام کرد: مجوز برگزاری نمایشگاه و جشنواره مد و لباس ایرانی ـ اسلامی صرفا با هدف نمایش آثار برای موسساتی که از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پروانه فعالیت دریافت نموده­ اند و بند برگزاری جشنواره و نمایشگاه های مد و لباس ایرانی ـ اسلامی در اساسنامه آنها وجود داشته باشد، صادر خواهد شد.

مجریان برگزاری این رویدادها که مایل هستند همراه با نمایش آثار، کارهای تولید شده خود و شرکت کنندگان را برای فروش در نمایشگاه و جشنواره عرضه نمایند؛ می بایست علاوه بر اخذ مجوز برگزاری رویداد از کارگروه هماهنگی های لازم به منظور فروش آثار را از اتحادیه مربوط و تأییدیه  مکان را نیز از اداره اماکن ناجا اخذ نمایند.

بدیهی است کارگروه همچنان حمایت خود را از برگزاری رویدادهای طرح و طراحی محور در عرصه مد و پوشاک ادامه خواهد داد و در صورت وجود موانع، با هماهنگی ادارات کل صمت استان ها زمینه نظارت بر رویدادها و نمایشگاه ها را فراهم خواهد نمود.