نمایش جزییات خبر
۷ دی ۱۳۹۸ ۱۴:۱۶

مازندران رکوردار طراحان لباس ایرانی در کشور

مازندران رکوردار طراحان لباس ایرانی در کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، در نشست طراحان مد و لباس مازندران که با حضور مرضیه شفاپور دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و علی علوی معاون هنری و سینمایی این اداره کل در ساری برگزار شد، فعالان این عرصه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

مرضیه شفاپور با تأکید بر حمایت از فعالان بومی با طرح‌های مبتنی بر فرهنگ بومی و منطقه‌ای، گفت: با حمایت‌هایی که در سال‌های اخیر صورت گرفته، بسترهای مناسبی در زمینه گسترش مد و لباس ایرانی  ـ اسلامی ایجاد شده است.

وی همچنین بر لزوم ایجاد یک وفاق و همدلی در بین طراحان مد و لباس برای تشکیل واحدهای تولیدی تأکید کرد و افزود: در جشنواره‌ها، کارگاه‌ها و فرصت‌هایی که در این چند سال در راستای مد و لباس کشور رخ داده، استعدادهای فراوان با ایده‌های جالب توجه فرصت بروز و ظهور پیدا کردند.

عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز در این نشست خطاب به طراحان مد و لباس استان گفت: آنچه در اولویت هنری این صنعت و هنر مطرح است، توجه به ظرفیت‌ها و خلاقیت‌های بومی است، هنرمندان مازندرانی نشان داده اند که در زمینه طراحی لباس گام‌های ارزشمند حتی در سطح ملی برداشته‌اند.

وی با اشاره به درخشش هنرمندان طراح مد و لباس از مازندران در سطح جشنواره‌های ملی، خاطرنشان کرد: حمایت‌های این اداره کل در تقویت هنرمندان این رشته، همیشه در جریان بوده و همچنان ادامه خواهد داشت.

زارع با بیان اینکه در سطح استان، هنرآموزان، هنرمندان، اساتید و طراحان صاحب نام فراوانی مشغول به فعالیت در این عرصه هستند، گفت: بیشترین طراحان مد و لباس کشور، مازندرانی هستند.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید