نمایش جزییات خبر
۲۳ دی ۱۳۹۸ ۱۲:۳۳

درخواست دبیر جدید کارگروه ساماندهی مد و لباس؛ طراحان برای فصل بهار مانتوی اجتماعی شیشه‌ای طراحی نکنند

درخواست دبیر جدید کارگروه ساماندهی مد و لباس؛ طراحان برای فصل بهار مانتوی اجتماعی شیشه‌ای طراحی نکنند
به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، سیده مرضیه شفاپور، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، با انتشار مطلبی خطاب به هنرمندان و طراحان لباس از آنها خواست با بی‌توجهی به حرمت‌ها و هنجارهای مذهبی، فرهنگی و اجتماعی کشور اقدام به طراحی و تولید مانتوهای تور، حریر، شیشه‌ای، متخلخل و بدن­‌نما نکنند.

نکته قابل توجه در این مطلب زمانسنجی صحیح انتشار آن است. در سال‌های قبل بارها شاهد طراحی و تولید لباس‌های اجتماع اصطلاحاً شیشه‌ای و فروش آن در فصل بهار بودیم که پس از تولید و توزیع و پس از مواجهه با اعتراض‌هایی در این خصوص، این سبک لباس‌ها با همکاری نیروی انتظامی از بازار جمع‌آوری شده و به تولیدکنندگان و طراحان زیان مالی وارد می‌شد.

اما در سال جاری برای اولین بار این اطلاعیه قبل از طراحی و تولید مجموعه‌های بهاره شرکت‌های تولیدی منتشر شده است.

در این اطلاعیه آمده است:

هنرمندان و طراحان گرامی

با سلام و احترام

با استناد به مفاد ماده ۱ و ۲ قانون ساماندهی مد و لباس و نظر به اینکه در فصل بهار هر ساله برخی بی‌توجه به حرمت‌ها و هنجارهای مذهبی، فرهنگی و اجتماعی کشور اقدام به طراحی و تولید مانتوهای تور، حریر، شیشه‌ای، متخلخل و بدن­نما می‌نمایند، زمینه‌ای فراهم می‌شود که به آسیب‌پذیری هنری جامعه طراحان خلل وارد می‌کند.

لذا برای صیانت از هنر والای طراحی لباس و پرهیز از هر گونه اقدامات غیر قانونی که نامانوس با فرهنگ ایرانی و اسلامی است درخواست می‌شود از به کارگیری موارد فوق در طراحی‌های مانتو اجتماع جداَ خودداری شود. 

سیده مرضیه شفاپور

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید