نمایش جزییات خبر
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۲۱

سیده مرضیه شفاپور: مد ایرانی باید به برندی جهانی تبدیل شود / از تقاضای یکصدهزار طرح برای صادرات مانتو تا تمرکز روی مفهوم توسعه پایدار در اختتامیه بخش مؤسسات، صنعت و علمی دانشگاهی نهمین جشنواره مد و لباس فجر

سیده مرضیه شفاپور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در آئین اختتامیه بخش مؤسسات، صنعت، انجمن‌ها و علمی دانشگاهی نهمین جشنواره مد و لباس فجر اذعان داشت: تمام تلاشمان را معطوفِ رساندن ایران به سربلندی در عرصه مد و لباس خواهیم ساخت.
سیده مرضیه شفاپور: مد ایرانی باید به برندی جهانی تبدیل شود / از تقاضای یکصدهزار طرح برای صادرات مانتو تا تمرکز روی مفهوم توسعه پایدار در اختتامیه بخش مؤسسات، صنعت و علمی دانشگاهی نهمین جشنواره مد و لب
به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، آمفی‌تئاتر مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو، بعد از ظهر سه‌شنبه 29 بهمن، میزبان آئین اختتامیه بخش‌های مؤسسات، انجمن‌ها، خانه‌های مد، صنعت، علمی دانشگاهی نهمین جشنواره مد و لباس فجر بود.
سیده مرضیه شفاپور؛ دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، ابوالقاسم شیرازی؛ رئیس اتحادیه پوشاک تهران، مهدی محمودی؛ دبیر بخش مؤسسات و خانه‌های مُد، حمیدرضا نیک‌طبع؛ دبیر بخش صنعت و انسیه زاهدی؛ دبیر بخش علمی دانشگاهی در مراسم اختتامیه بخش‌های مؤسسات، صنعت، علمی دانشگاهی و فرهنگی و هنری این دوره از جشنواره، حضور داشتند و به ایراد سخن پرداختند.
سیده مرضیه شفاپور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در سخنانی کوتاه با اشاره به اینکه خوشحال است که یک هفته و از نزدیک در کنار خانواده بزرگ مد و لباس کشور قرار داشت اظهار داشت: فرصت بسیار خوبی برای برقراری ارتباطات گسترده در عرصه مد و لباس رخ داد و امیدواریم از بستر این ارتباطات، مد ایرانی را به برندی جهانی تبدیل کنیم.
او تصریح کرد: هر چند که زمان کوتاهی برای برگزاری نهمین دوره جشنواره مد و لباس فجر در اختیار بود، با این همه جامعه طراح، تولیدکنندگان، اتحادیه‌ها و انجمن‌هایی همچون انجمن پوشاک مدارس و انجمن ملی طراحان پارچه و لباس به بهترین شکل ممکن در کنار هم قرار گرفتند و تمام تلاش خود را برای رساندن عرصه مد و لباس به نقطه اوج صرف کردند.
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور همچنین در آئین اختتامیه بخش مؤسسات، صنعت، انجمن‌ها و علمی دانشگاهی نهمین جشنواره مد و لباس فجر اذعان داشت: تمام تلاشمان را معطوفِ رساندن ایران به سربلندی در عرصه مد و لباس خواهیم ساخت.
ابوالقاسم شیرازی: آماده ارائه پروانه کسب به جامعه طراح و مدیران مؤسسات هستیم
ابوالقاسم شیرازی رئیس اتحادیه پوشاک تهران نیز در سخنانی، ضمن خداقوت و دستمریزاد به برگزارکنندگان این دوره از جشنواره اذعان داشت: تعداد طرح هایی که دارای قابلیت تولید انبوه بودند، در این دوره بسیار زیاد بود و افزودن بخش عفاف و حجاب به جشنواره مد و لباس فجر نشان داد که ظرفیت‌های بسیاری برای توجه همزمان به ارزش های دینی مبتنی بر فرهنگ ایرانی وجود دارد.
شیرازی گفت: اتحادیه پوشاک با 20 هزار عضو، تمام قد در کنار کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور حضور دارد و از همین فرصت استفاده می‌کنم و این قول را به جامعه طراح می‌دهم که آماده ارائه پروانه کسب به جامعه طراح و مدیران مؤسسات هستیم.
انسیه زاهدی: دانشگاه موفق، دانش را به ثروت تبدیل می کند
انسیه زاهدی دبیر بخش علمی دانشگاهی نهمین جشنواره بین‌الملل فجر، سخنران دیگر این مراسم بود و با تقدیر از همراهی بخش دانشگاهی با این دوره از جشنواره اذعان داشت: امروز آموزش، پرورش و تربیت کارآفرین از مهم ترین ارکان بخش‌های دانشگاهی است و به زعم من، دانشگاه‌های موفق باید دانش موجود را به ثروت تبدیل کنند.
زاهدی با اشاره به اینکه فعالیت شرکت های دانش بنیان از اهمیت بسیاری برخوردار است اذعان داشت: در بحث علوم انسانی و هنر، شرکت های خلاقی تأسیس شده‌اند که تسهیلات بسیاری را هم به خود اختصاص می دهند. در این میان ارتباط بخش علمی دانشگاهی با سایر بخش ها از مهم‌ترین اولویت‌های ما است.
او افزود: سالانه 600 هزار پایان نامه دفاع می‌شوند که اگر هر یک از آن‌ها به پرسشی در زمینه تخصصی خود پاسخ دهند، بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد.
زاهدی همچنین بر لزوم توجه به مفهوم توسعه پایدار تأکید و تصریح کرد: زیست بوم نساجی و مد، فضای مناسبی را برای خدمت به بخش علمی دانشگاهی در حوزه مد و لباس فراهم آورده و امیدواریم فعالان این بخش ضمن همراه شدن با این سامانه، دغدغه‌های خود را در این عرصه به اشتراک گذارند.
مهدی محمودی: جهت‌گیری در داوری‌ها وجود ندارد
مهدی محمودی دبیر بخش مؤسسات، انجمن ها و خانه های مد نهمین جشنواره مد و لباس فجر نیز در سخنانی اذعان داشت: شاخص های متنوعی در زمینه داوری‌ها وجود داشت و جهتگیری را در روند داوری ها شاهد نبودیم.‌‌
او گفت: امسال بالغ بر یکصد مؤسسه فعال برای حضور در این دوره جشنواره ثبت نام کردند و پس از بررسی‌های انجام شده، بیش از 50 مؤسسه فرصت حضور در جشنواره را پیدا کردند .
حمیدرضا نیک‌طبع: تقاضای یکصدهزار طرح برای صادرات مانتو وجود دارد
حمیدرضا نیک طبع دبیر بخش صنعت نیز دیگر سخنران این مراسم بود و با تأکید بر اینکه طراحان گنج‌هایی هستند که باید به کارخانه‌داران و اتحادیه‌ها معرفی شوند اذعان داشت: در فرصت به وجود آمده، بالغ بر یکصدهزار مانتو برای صادرات از طریق جشنواره معرفی شدند.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید