نمایش جزییات خبر
۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۴۱

حبیب الله مفاخری هنرمند عرصه موسیقی دار فانی را وداع گفت

حبیب الله مفاخری مشهور به حبیب مله ای هنرمند عرصه موسیقی فولکلور شهرستان و استان و خواننده نواها و ترانه های محلی و سنتی دار فانی را وداع گفت
حبیب الله مفاخری هنرمند عرصه موسیقی دار فانی را وداع گفت

به گزارش روابط عمومی فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان, حبیب الله مفاخری مشهور به حبیب مله ای هنرمند عرصه موسیقی فولکلور شهرستان واستان, خواننده نواها و ترانه های فولکلور امروز دار فانی را وداع گفت.

مرحوم حبیب الله مفاخری ساکن روستای قلعه شهرستان قروه بود در آخرین دیداری که کارشناسان و روسای ادارات هنری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان و شهرستان قروه به همراه هیات اعزامی صندوق اعتباری هنری کشور با ایشان داشت آبان ماه پارسال بود که به نحوه شایسته ای از وی  وخانواده ایشان تجلیل بعمل آمد.

حبیب الله مله ای حدود 50 سال در حوزه موسیقی فولکلور هنرنمایی کرد و با تولید آثار مختص به منطقه به فرهنگ و هنر این دیار خدمت شایانی کرده است.

این هنرمند دارای ده ها اثر در عرصه موسیقی فولکلور، نواهای محلی است و آثاری زیبا و ماندگار برای آیندگان و علاقه مندان و مردم منطقه ضبط و ثبت کرده که بیشترین زحمات ثبت و ضبط آثارش به وسیله خود مردم و به صورت بسیار ساده و نشست های هنری محفلی بوده است.

این هنرمند در سال 1315 در روستای "مله" که از روستاهای توابع شهرستان دهگلان است به دنیا آمده و حدود 15 آلبوم در حوزه موسیقی فوکلور منطقه ضبط کرده و بیش از 100 نوای این منطقه از آثار تولیدی وی هستند.

اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان ضایعه درگذشت این هنرمند فقید را به جامعه فرهنگ و هنر کردستان و شهرستان های دهگلان و قروه همچنین خانواده آن عزیز سفر کرده تسلیت عرض می کند, برای بازماندگان آن مرحوم صبر جمیل مسالت دارد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان
کلیدواژه ها: حبیب الله مفاخری- حبیب مله ای, هنرمند فولکلور کردستان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید