نمایش جزییات خبر
۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۴۰

پیام تسلیت سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اروند در پی درگذشت خانم" صدیقه کیانفر"

صدیقه کیانفر بازیگر پیشکسوت ،صبح امروز دوشنبه پنجم خردادماه سال 1399 به علت ایست قلبی درگذشت.
پیام تسلیت سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اروند در پی درگذشت خانم" صدیقه کیانفر"

 

 سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند  درگذشت خانم صدیقه کیانفر فعال و  پیشکسوت آبادانی عرصه  " هنرهای نمایشی صدا و سیما ، سینما و گویندگی " را تسلیت گفت.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند، در پیام تسلیت رضا مردانی ،سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند  درپی درگذشت  خانم صدیقه کیانفر هنرمند و پیشکسوت  آبادانی عرصه  " هنرهای نمایشی صدا و سیما ، سینما و گویندگی " آمده است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 «انا لله و انا الیه راجعون»

 

بانو هنرمند مرحومه صدیقه کیانفر از  اساتید  ؛ مهربان و توانا  در زمینه های  ایفای نقش و گویندگی بودند که با بجای گذاشتن نقش های متفاوت تسلط خود را بر اجرا ،به نمایش گذاشتند تا یاد و نام نیک شان بر ذهن و یاد همگان جاری و باقی بماند.

 

این هنرمند پیشکسوت رادیو، تلویزیون و عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت ،متولد ۱۳۱۱  آبادان بود. فعالیت در رادیو را از سال ۱۳۳۶ با گویندگی و اجرای نمایش در رادیو نفت آبادان تجربه کرد و سال ۶۶ برای اولین بار با فیلم "بحران" به دنیای سینما راه یافت.اولین تجربه بازیگری صدیقه کیانفر در تلویزیون مربوط به سال ۱۳۵۳ است و آخرین کار تلویزیونی این بانوی هنرمند سریال "میترا" به کارگردانی فلورا سام در سال ۱۳۹۸ بود.

 

همچنین آخرین اجرای تاتر آن مرحومه، نمایش " پیرننا" به کارگردانی اکبر قهرمانی  در بیست و دومین جشنواره ملی  تاتر فتح خرمشهر در آبان ماه ۱۳۹۸ در خرمشهر بود که در پایان اجرا، با حضور آقایان؛ سید مجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرام کرمی مدیرکل وقت مرکز هنرهای نمایشی و مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی و دیگر  مسئولین از یک عمر فعالیت هنری از ایشان تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

 

صدیقه کیانفر بازیگر پیشکسوت ،صبح امروز دوشنبه پنجم خردادماه سال 1399 به علت ایست قلبی درگذشت.

 

 خبر درگذشت صدیقه کیانفر که بیشتر عمر  خود را در راه هنر صرف نمودند برای علاقمندان به فرهنگ و هنر و دوستداران وی  موجب تأسف و درد است و جامعه فرهنگ و هنر در افسوس فقدان این پیشکسوت قرار گرفته است که فقدان آن مرحومه موجب غم و اندوه می باشد .

 

اینجانب این خلاء غم انگیز را  به خانواده آن مرحومه ،دوستداران وی ،مردم شهرستان های آبادان و خرمشهر تسلیت گفته و برای بازماندگان گرامی ایشان صبر و شکیبایی مسئلت  می نمایم.

 

رضا مردانی

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند

 

پایان پیام./

 

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند
کلیدواژه ها: پیام تسلیت,اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اروند ,درگذشت خانم" صدیقه کیانفر"
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید