نمایش جزییات خبر
امام جمعه دهدشت در دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بیان کرد:
۲۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۰:۵۴

مظلومیت از فرهنگ حذف شود/ مباحث فرهنگی جامعه از زبان هنر بیان شود

امام جمعه دهدشت گفت: هر کس در مسئولیت قانونی و شرعی خود برای رفع مظلومیت از حوزه فرهنگ تلاش داشته باشد
مظلومیت از فرهنگ حذف شود/ مباحث فرهنگی جامعه از زبان هنر بیان شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر در دیدار مدیرکل وکارکنان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به جنگ نرم دشمن اظهار داشت: مقابله با تهاجم فرهنگی نیازمند جدی گرفتن مسئله فرهنگ است.

امام جمعه دهدشت تصریح کرد: هر کسی به اندازه مسوولییت قانونی و شرعی خود تلاش کند مظلومیت از فرهنگ حذف شود.

وحدانی‌فر افزود: با پیروزی انقلاب شاهد تحول‌های عظیم در ابعاد مختلف بودیم که یکی از برکات انقلاب صدور اسلام ناب شیعی به دنیا بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه تصریح کرد: امروز بیشترین نوع نگاه به اسلام نگاه شیعی است.

وی اضافه کرد: در حوزه فرهنگ هر چه در کشور مظلومیم اما در دنیا صدها برابر پیشرفت داریم و دنیا اسلام شیعی را قبول کرده است.

وحدانی‌فر گفت: در عین حال نسبت به مسئله فرهنگ به معنای عام در مهجوریت هستیم. در حوزه فرهنگ ما موفق عمل نکردیم فعالیت دشمن به مراتب بیشتر است.

وی با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی می‌تواند کارکردهای موثری داشته باشد،گفت: این شورا اگر خاصیت نداشته باشد برگزاری آن ارزش ندارد،
موضوع هر جلسه باید کارشناسی شده ارائه و خروجی داشته باشد

وحدانی‌فر ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی و نیز تحکیم بنیان خانواده را نیاز ضروری جامعه دانست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به برگزاری همایش‌هایی در این زمینه اهتمام داشته باشد.

امام جمعه دهدشت همچنین راه اندازی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش‌های شهرستان را ضروری دانست وگفت: این کار با ظرفیت‌سنجی و در راستای سلامت اجتماعی جامعه انجام شود.

وحدانی‌فر نقش هنر در انتقال مفاهیم به مخاطب را یادآور شد وگفت: تنوع و خلاقیت در اجرای برنامه‌های نمایشی لحاظ و از عناوین تکراری و خسته کننده پرهیز شود.

وی اضافه کرد:  در اجرای برنامه‌های فرهنگی، هنری به تناسب نیاز بومی،منطقه‌ای با استفاده از ظرفیت فکری نخبگان و نه دیکته شدن از دستورالعمل‌های کشوری توجه شود.


 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید