نمایش جزییات خبر
مدیرکل فرهنگ و‌ ارشاد اسلامی آذربایجان غربی:
۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ۲۳:۱۱

نظام امامت و‌ امت، فلسفه عملی نبوت است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی باصدور پیامی به مناسبت عید غدیرخم گفت: روز غدیرخم و ‌وقایع آن روز، پل پیوند مستحکمی بین نبوت و ‌امامت و ‌حلقه اتصال بین آن دو به شمار می آید.
نظام امامت و‌ امت، فلسفه عملی نبوت است
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام والمسلمین ناصر خدایاری در پیامی که  به مناسبت عید غدیرخم روز جمعه صادر کرد با تبریک عید غدیر  به محضر رهبر معظم انقلاب و‌ مردم ولایتمدار آذربایجان غربی آورده است: غدبرخم مبنای حکومت اسلامی را پایه گذاری کرد ونبی مکرم اسلام با تعیین جانشین و‌ مطرح کردن مساله ولایت حکومت اسلامی را بنا نهادند.
وی با بیان اینکه واقعه غدبر تفسیر مساله مهم ولایت و رهبری جامعه اسلامی است افزوده است: بازخوانی واقعه غدیر این مهم را به جامعه بیان می کند که هیچ جامعه ای بدون رهبر دینی نمی تواند به سرمنزل مقصود برسد.
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی اظهارداشته است: غدیر ثمره نبوت است.
و‌بازخوانی آن به نسل کنونی و‌ مسلمانان درعصر کنونی و‌دردورانی که دشمنان اسلام سعی در ضربه زدن به ارکان دین اسلام را دارند از ضروریات است.
حجت الاسلام والمسلمین خدایاری ادامه داده است: واقعه غدیر‌حکومت اسلامی را پایه ریزی کرد و پیامبر اسلام با تعیین جانشین و‌مطرح کردن مساله ولایت حکومت اسلامی را بنا نهادند.
وی دربخش دیگر پیام خود افزوده است: وحدت و‌همبستگی مسلمانان پیام بزرگ غدیر است و‌ انسجام ببن‌امت اسلام می تواند مانعی محکم دربرابر دشمنان اسلام باشد.
خدایاری بیان کرده است: غدیرخم بیان می کند دین اسلام بدون ولی نخواهد بود و‌در زمان غیبت امام زمان(ع) نیز ولایت امت اسلامی به ولی فقیه سپرده خواهد شد.
وی درپایان پیام خود باردیگر این عید بزرگ را به مردم ولایتمدار و ‌انقلابی آذربایجان غربی تبریک گفت.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید