نمایش جزییات خبر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان:
۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۰:۴۴

خبرگزاری مهر در مسیر کمک به توسعه فرهنگ و هنر کردستان قرار دارد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: خبرگزاری مهر جزو خبرگزاری هایی است که در حوزه فرهنگ و هنر فعال بوده و همیشه در مسیر کمک به توسعه فرهنگ و هنر این استان حضور داشته است.
خبرگزاری مهر در مسیر کمک به توسعه فرهنگ و هنر کردستان قرار دارد
 

به گزارش روابط عمومی فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان، عبید رستمی روز پنجشنبه در بازدید از مجموعه خبرگزاری مهر استان کردستان به مناسبت روز خبرنگار، اظهار داشت: شغل خبرنگار شغلی پرخطر و بسیار مهم در عرصه فرهنگ و آگاهی بخشی در جامعه است.

وی افزود: یکی از مشکلات استان پای کار نیامدن ادارات دولتی در حمایت از خبرگزاری‌ها و ندادن آگهی به این سایت‌های خبری است.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان عنوان کرد: متأسفانه ادارات ما به فضای مجازی که می‌تواند در کمترین زمان بیشترین اطلاعات را جا به جا کند کمتر توجه دارند و بیشتر به دنبال شیوه سنتی تبلیغات هستند.

رستمی افزود: متأسفانه امروزه مردم کمتر به کیفیت و ماهیت رسانه توجه می‌کنند و این امر بیشتر از عوام فریبی کانال‌های فضای مجازی نشأت می‌گیرد.

وی به فعالیت خبرگزاری مهر در استان کردستان اشاره کرد و گفت: خبرگزاری مهر جزو خبرگزاری‌هایی است که در حوزه فرهنگ و هنر فعال بوده و همیشه نسبت به ارائه وضعیت و جایگاه فرهنگ استان با سلامت قلمی که دارد تلاش کرده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان بیان کرد: رسانه‌ها باید نقدهایی در حوزه فرهنگ‌و هنر داشته باشند تا منجر به افزایش سطح فرهنگ عمومی و افزایش فرهنگ رسانه‌ای در جامعه شود.

وی افزود: با توجه به اینکه کردستان استانی فرهنگی است باید قدم‌های خاصی برای اشاعه این مهم در کشور و معرفی فرهنگ کردستان در کشور به خصوص در رسانه‌ها برداشته شود.

رستمی در ادامه شغل خبرنگاری را سخت، پراسترس و کم درآمد دانست و اظهار کرد: اگر عشق و علاقه در این شغل وجود نداشته باشد کارکردن با این شرایط اقتصادی و درآمد کم بسیار دشوار است.

وی در پایان به تعداد ثبت نام کنندگان اهالی فرهنگ و هنر استان در سامانه کارا اشاره و گفت: تا به حال ۳۲۰ نفر از حوزه فرهنگ و هنر در سامانه کارا ثبت نام کرده‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان عنوان کرد: ما در تلاش هستیم تا با استفاده از ظرفیت‌های در اختیار در راستای کمک به اصحاب فرهنگ و هنر در این شرایط سخت کرونایی اقدام کنیم.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان
کلیدواژه ها: دیدار ازخبرگزاری مهر کردستان+ عبیداللە رستمی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید