نمایش جزییات خبر
مدیر کل مدیریت بحران استان گلستان:
۱۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۷:۴۴

نشر اخبار در رسانه ها و خبرگزاری ها باید از منبع آگاه و درست صورت گیرد

«سید رضا قادری» در خصوص ایستگاه لرزه نگاری گفت: ایجاد زیرساختها جهت اطلاع بموقع، سریع و صحیح از حادثه زلزله بسیار مهم و حائز اهمیت بوده که با پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی کشور، نسبت به احداث ایستگاه لرزه نگاری باند پهن در علی آباد اقدام شد.
نشر اخبار در رسانه ها و خبرگزاری ها باید از منبع آگاه و درست صورت گیرد

به گزارش دبیرخانه شورای اطلاع رسانی استان گلستان؛ «سید رضا قادری» مسئول کمیته تخصصی زیربنایی شورای اطلاع رسانی استان صبح امروز(چهارشنبه 2 مهرماه) در جلسه شورای اطلاع رسانی استان گلستان مطرح کرد:  زلزله 5/1 ریشتری در شرق استان به مرکزیت شهرستان رامیان 17 شهریور ماه اتفاق افتاد که خسارت وارده حدود 325 میلیارد ریال تخمین زده شده است.

* در این زلزله 34 مجروح، 17 نفر سرپایی مداوا و 17 نفر هم بنا به تشخیص به مراکز درمانی منتقل و همانروز مرخص شدند. البته مجروحیت عزیزان بر اثر آوار نبوده بلکه ناشی از ترس و عملکرد نامناسب در برابر زلزله بود.

* در بخش واحدهای خسارت دیده و احداثی: 250 واحد احداثی که از این عدد؛ 195 واحد در رامیان و 55 واحد در آزادشهر بوده و در بخش تعمیر هم 41 واحد تعمیری در رامیان.

* نکته حائز اهمیت اینکه: هیچ واحد 100 درصد تخریبی نداشتیم و خرابی ها بدلیل قدمت بالای ساختمانها و بعضا غیرقانونی بودن ساختمانها باعث ایجاد ترکهای عمیق شده که  در طرح تخریب و بازسازی قرار گرفته اند.

* نکته دوم اینکه؛ سطح حادثه بر اساس قانون مدیریت بحران محلی بوده است.

*گلایه مدیر کل بحران از اصحاب رسانه: اصحاب رسانه و خبرگزاریها اطلاع رسانی صحیح داشته باشند و از منابع قانونی مثل: فرمانداری، مدیریت بحران، استانداری؛ اطلاعات اخذ و خبر را نشر دهند.

* در خصوص ایستگاه لرزه نگاری در گلستان: ایجاد زیرساختها جهت اطلاع بموقع، سریع و صحیح از حادثه زلزله بسیار مهم و حائز اهمیت بوده که با پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی کشور نسبت به احداث ایستگاه لرزه نگاری باند پهن در علی آباد(250 میلیون تومان از منابع استانی و 1250 میلیون تومان پژوهشگاه) احداث گردید که در حادثه اخیر نتیجه آن دریافت و در حداقل زمان ممکن نسبت به امداد رسانی اقدام شد.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید