نمایش جزییات خبر
#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران
۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۵:۴۴

گشایش ششمین فصل نمایشگاه نقاشی وستا در آباده

ششمین نمایشگاه فصلی نقاشی وستا به همت نجمه شریفی، مدیر آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی وستا با بیش از 70 اثر از هنرجویان برتر این آموزشگاه 10 روز در نگارخانه استاد ذوالفنون میزبان علاقه‌مندان می‌باشد.
گشایش ششمین فصل نمایشگاه نقاشی وستا در آباده

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ آیین گشایش ششمین فصل نمایشگاه نقاشی وستا در آباده برگزار شد.

زین‌العابدین نیک‌مرام، فرماندار آباده در این آیین با اشاره به اهمیت فرهنگ و هنر و جایگاه والای آن در جامعه بیان داشت: فرهنگ و هنر به عنوان دو زمینه تخصصی، همیشه و در همه حال از جایگاه ویژه و برتر در جامعه نمایان است و هنرمندان نیز با آثار هنری خود توانسته‌اند ارتباط خوبی با مردم ایجاد کنند.

رییس شورای تأمین آباده از فعالیت خوب هنرمندان شهرستان آباده در زمینه‌های مختلف به ویژه هنرهای تجسمی و سنتی تقدیر کرد و گفت: شهرستان آباده از دیرباز شاهد درخشش هنرمندان و فرهیختگان در سطوح مختلف بوده و باعث افتخار است که هنرمندان این شهرستان در کشور و حتی جهان حائز رتبه‌های عالی و ممتاز هستند، از هنرمندان و اساتید برتر آباده مرحوم استاد جلال ذوالفنون بود که امروز شاهد رونمایی آثار هنرمندان شهرستان در نگارخانه‌ای که مزین به نام آن استاد فرزانه هستیم.

هادی فرخی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده هم در آیین گشایش نمایشگاه نقاشی وستا گفت: نگارخانه استاد ذوالفنون در بهمن ماه سال جاری با عنایت خداوند متعال و با حمایت و همراهی فرماندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و شهردار و شورای اسلامی شهر به بهره‌برداری رسید که گوشه‌ای از نیاز هنرمندان عزیز هنرهای تجسمی و سنتی را برطرف می‌سازد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی آباده ترویج فرهنگ و هنر و همچنین شناساندن هنرجویان ممتاز شهرستان را از اهداف این نمایشگاه برشمرد و افزود: آموزشگاه‌های آزاد هنرهای تجسمی در آباده از ظرفیت بسیار بالایی برای جذب هنرجویان علاقه‌مند به هنر را دارند و این خصوصیتی بارز برای پیشرفت هنر در شهرستان خواهد بود؛ وجود اساتید مستعد و خلاق هنرهای تجسمی نیز باعث شده است که علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی کلیه سطوح هنری را به صورت آکادمی و تجربی فرا گیرند و با یاری خدا در مسیر تعالی هنر گام بردارند.

گفتنی است ششمین نمایشگاه فصلی نقاشی وستا به همت نجمه شریفی، مدیر آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی وستا با بیش از 70 اثر از هنرجویان برتر این آموزشگاه 10 روز در نگارخانه استاد ذوالفنون میزبان علاقه‌مندان می‌باشد.

پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس
کلیدواژه ها: گشایش ششمین فصل نمایشگاه نقاشی وستا در آباده
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید