نمایش جزییات خبر
۱۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۶

استاندار بوشهر: موزه مطبوعات در استان بوشهر خاستگاه حوزه رسانه در جنوب کشور است

استاندار بوشهر در اختتامیه اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری گفت: موزه مطبوعات در استان بوشهر خاستگاه حوزه رسانه در جنوب کشور است
استاندار بوشهر: موزه مطبوعات در استان بوشهر خاستگاه حوزه رسانه در جنوب کشور  است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، عبدالکریم گراوند روز چهارشنبه در آئین اختتامیه نخستین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌‏ها و پایگاه‌‏های خبری استان بوشهر گفت: در حوزه مقابله با بیماری کرونا رسانههای استان در بحث فرهنگسازی نقش قابل توجهی داشتند و در شرایط جدید نیز نکتهای که مسئولان، کارکنان و اصحاب رسانه روی آن تاکید دارند فرهنگ سازی برای تغییر سبک زندگی و مواجه با شرایط جدید زندگی است.

گراوند افزود: چنانچه تغییر سبک زندگی صورت نگیرد به طور قطع مشکلات بیشتری پیدا خواهیم کرد و باز هم در این عرصه برای کاهش مخاطرات رسانه و اهل قلم تاثیرگذار خواهند بود.

وی گفت: همان طور که از نظام درمان انتظار داریم سلامت جامعه را پیگیر باشد و به سلامت جامعه کمک کند در کنار آنها اصحاب رسانه رسالت سنگینی برعهده دارند تا بتوانند این فرهنگ را نهادینه کنند که با این شرایط باید زندگی کنیم.

گراوند با اشاره به پیشینه درخشان مطبوعات استان بوشهر ادامه داد:  در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست شد تا موزه مطبوعات جنوب کشور در استان بوشهر راهاندازی شود زیرا خاستگاه حوزه رسانه در جنوب کشور این استان است.

وی افزود: استانی با این ظرفیت و پیشینه به طور قطع در شرایط جدید نیز می‏‌تواند یک الگو برای کشور باشد زیرا این استان با داشتن مدرسه تاریخی سعادت و همگامی آن با مدرسه دارالفنون درختی تنومند و پرریشه در عرصه تربیت و فرهنگ است.

گراوند تصریح کرد: وقتی چنین ظرفیتی در استان وجود دارد اصحاب رسانه بوشهر در این شرایط جدید باید در حوزه فرهنگ سازی برای تغییر شیوه زندگی و مواجهه با شرایط جدید کمک کنند.

استاندار بوشهر یادآور شد: در حوزه مطبوعات و رسانه‌‏های استان اهالی رسانه باید مورد کمک بیشتری قرار گیرند و کاری که در حوزه عمرانی ویژه رسانه‏‌ها آغاز شده لحاظ پیوست فرهنگی برای پروژه‌‏های عمرانی استان بوشهر است.

وی عنوان کرد: با توجه به شرایط جنگ اقتصادی که دشمن بر کشور تحمیل کرده‌است هر کسی آن را نادیده بگیرد چشم خود را روی واقعیتها بسته است.

گراوند تاکید کرد: در جنگ اقتصادی نابرابری که دشمن در صدد است تا همه روزنهها را روی کشور ببندند، دولت تمام توان و ظرفیت خود را به کار میگیرد تا مشکلات و کاستی‏‌ها به حداقل برسد.

وی ادامه داد: امیدواریم با هر چه زودتر اوضاع اقتصاد کشور به آرامش برسد که این مهم  با انسجام و همدلی امکان‏‌پذیر است.

استاندار بوشهر گفت: در این ارتباط مطبوعات می‏‌توانند برای ایجاد امید تلاش کنند زیرا در مقابل دشمن که در حال تزریق ناامیدی به جامعه و از پای درآوردن نظام است باید با آگاهی بخشی و انعکاس خدمات نظام  جامعه را نسبت به آینده کشور امیدوار کنیم.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید