نمایش جزییات خبر
۱۰ مهر ۱۳۹۹ ۲۲:۳۵

تامین ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل تالار مرکزی اراک در نظر گرفته شد

در سفر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان مرکزی تامین ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل تالار مرکزی اراک در نظر گرفته شد.
تامین ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل تالار مرکزی اراک در نظر گرفته شد
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور روز پنجشنبه در جریان سفر خود به استان مرکزی از  تالار و کتابخانه مرکزی اراک بازدید و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت پیشرفت این طرحها قرار گرفت .
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، محمد باقر نوبخت روز پنجشنبه در جریان سفر یکروزه به استان مرکزی، ضمن بازدید از تالار و کتابخانه مرکزی اراک ، از اقدامات و پیشرفت‌های حاصل شده این طرحها، از نزدیک آشنا شد.
 
نمایندگان مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، استاندار مرکزی و جمعی از مدیران استانی معاون رئیس جمهوری را در بازدید از این طرح‌ها همراهی کردند.
 
حجت الاسلام و المسلمین عباس دانشی مدیر کل فرهنگ  و ارشاد اسلامی استان مرکزی در این بازدید در گزارش کوتاهی به معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت : تالار مرکزی اراک به عنوان یکی از طرح‌های شاخص فرهنگی استان مرکزی است که عملیات اجرایی آن سال ۸۵ آغاز شد و تاکنون بخش های عمومی آن بیش از ۹۵ درصد و سالن ها ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
 
وی گفت: تالار مرکزی اراک در زمره ۱۵ تالاری است که در سطح ملی از سال‌ها پیش با طراحی پیشرفته و مدرن برنامه‌ریزی شده اما، واردات تجهیزات مورد نیاز این مراکز فرهنگی به دلیل مشکلات ناشی از تحریم‌ها سرعت عملیات تکمیل را با کندی مواجه کرده است.  
 
حجت الاسلام دانشی اظهار داشت : تالار مرکزی اراک مانند ۱۴ تالار مشابه در ایران با زیربنای  ۱۴ هزار ۳۷۰ مترمربع یک سالن آمفی تئاتر با ظرفیت ۷۰۰ نفر، یک سالن موسیقی با ظرفیت ۴۰۰ صندلی و یک سالن گالری به وسعت ۵۰۴ متر مربع است.
 
وی در ادامه به وضعیت کتابخانه مرکزی اراک اشاره کرد و گفت: کتابخانه مرکزی در زمینی به مساحت ۶ هزار و ۲۰۰ متر و زیربنای بیش از ۱۸ هزار و ۵۰۰ مترمربع و در پنج طبقه و دو طبقه پارکینگ در حال ساخت است و تاکنون اعتباری به مبلغ بیش از ۱۱ میلیارد تومان برای ساخت این مکان فرهنگی  اختصاص پیدا کرده و از پیشرفت بیش از ۴۵ درصدی نیز  برخوردار است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی تاکید کرد با بهره برداری از تالار و کتابخانه مرکزی اراک و سایر امکان فرهنگی در دست احداث در سطح استان بیش از ۴۰ هزار متر مربع به سرانه فضای فرهنگی استان مرکزی افزود خواهد شد که انتظار می رود دولت محترم به این مهم عنایت ویژه ای داشته باشد و در یک سال باقی مانده از عمر دولت دوازدهم این طرح ها را به یک سرانجامی برساند.
 
حجت الاسلام والمسلمین دانشی در حاشیه این بازدید به خبرنگاران گفت: در سفر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه به این استان، تامین ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل تالار مرکزی اراک در نظر گرفته شد.
 
وی افزود: این اعتبار تا پایان امسال عملیاتی خواهد شد تا به زودی شاهد افتتاح این طرح فرهنگی در استان باشیم.
شایان ذکر است حضور در شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان مرکزی، شرکت در آیین بهره‌برداری از تقاطع غیر همسطح شهید صیدی اراک، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و آغاز عملیات اجرایی واحدهای مسکونی محرومان و افتتاح مدرسه علمیه خاتم الانبیاء از مهمترین برنامه‌های سفر یک روزه معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به اراک است.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید