۷ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۱۳

دومین جشنواره ملی «پارچه فجر» در یزد برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد از برگزاری دومین جشنواره ملی «پارچه فجر» در بهمن ماه سال جاری به میزبانی این استان خبر داد.
دومین جشنواره ملی «پارچه فجر» در یزد برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور به نقل از ایکنا، مجید جوادیان‌زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، امروز، ششم دی ماه در دوازدهمین جلسه کارگروه مد و لباس استان اظهار کرد: تاکنون ۱۶ نمایشگاه در فضاهای فرهنگی مختلف با رویکرد مباحث فرهنگی و هنری و ارائه توانمندی‌های مد و لباس  استان برگزار شده است.  

وی با اشاره به برگزاری اولین جشنواره ملی پارچه فجر به پیشنهاد استان یزد گفت: این جشنواره در سه گام مجزا گالری شهری، برگزاری ورکشاپ طراحی پارچه و بخش رقابتی در قالب ارائه مقالات تخصصی و تجلیل از برگزیدگان این بخش برگزار شد و امسال دومین دوره آن برگزار خواهد شد.

جوادیان‌زاده؛ برگزاری چهار رویداد مد و لباس در موضوعاتی اعم از لباس عبادت، لباس اجتماع، محیط زیست و ...، برگزاری دو دوره نمایشگاه دست دوخته‌های هنرمندان مد و لباس، صدور مجوز ۳۸ خانه مد در استان و کسب رتبه دوم در کشور، برگزاری جشنواره لباس تئاتر و صدور سه مجوز مؤسسه تک منظوره هنری در زمینه مد و لباس را از دیگر اقدامات در این حوزه برشمرد.

وی ادامه داد: اهدای کتاب‌های تخصصی به هنرمندان مد و لباس با شعار «با کتاب در خانه بمانیم» در شرایط کرونا، خرید کتاب‌ در حوزه مد و لباس و طراحی پارچه، تقدیر از هنرمندان و فعالان عرصه مد و لباس و... از دیگر اقداماتی است که در این زمینه صورت گرفته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: مد و لباس در یزد با توجه به پیشینه‌ تاریخی علاوه بر جایگاه صنعتی، یک فرهنگ محسوب می‌شود و واکاوی محلات و برخی شهرهای یزد مرتبط با این حوزه است لذا امیدواریم از این طریق صدای مد و لباس در جامعه تثبیت شود.

ابوالفضل داوودی، دبیر کارگروه مد و لباس استان یزد نیز در این نشست اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به پیشینه‌ استان در صنعت نساجی، ظرفیت‎های خوبی در حوزه مد و لباس در استان شکل گرفته و تشکیل این کارگروه تا حدودی موجب هم افزایی بین این ظرفیت‌ها شده که امیدواریم پس از اپیدمی کرونا این تعامل تقویت شود.

داودی با اشاره به برگزاری اولین جشنواره ملی پارچه فجر در سال ۱۳۹۹ بیان کرد: در قالب این جشنواره اولین گالری شهری ایجاد و شاهد برگزاری ۴۰ کارگاه آموزشی و شرکت ۱۸۰ نفر و ارائه ۲۸ مقاله در این زمینه بودیم.

وی با اشاره به برگزاری دومین دوره این جشنواره ملی به میزبانی استان یزد گفت: امسال علاوه بر بخش‌هایی که در جشنواره اول ارائه شد، از کارخانه‌های برتر در در این حوزه نیز تقدیر به عمل خواهد آمد.

داوودی تصریح کرد: همچنین در قالب برگزاری این جشنواره پیشنهاد می‌شود دیوارهای کارخانجات نساجی در شهر یزد به عنوان گالری شهری مورد استفاده قرار گیرد و به عنوان نمایشگاه دائمی در معرض دید عموم و اقشار مختلف باشد.

مریم موسوی، عضو کارگروه مد و لباس استان یزد نیز در این نشست با اشاره به اینکه ‌کارگروه مد و لباس در سال ۸۵ به تصویب مجلس رسید گفت: این کارگروه در استان یزد از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز و با هدف ساماندهی و جهت‌گیری برنامه‌های حوزه مد و لباس در استان یزد در حال فعالیت است.

وی با اشاره به برگزاری اولین جشنواره ملی پارچه فجر به میزبانی این استان از برگزاری دومین جشنواره در این استان در بهمن ماه سال جاری خبر داد.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید